Hasičská soutěž mládež kraje

O víkendu mezi sebou poměřila síly hasičská mládež kraje

Horní Lideč: Do Horní Lidče se o uplynulém víkendu sjela hasičská mládež z celého Zlínského kraje, aby se mezi sebou utkala o místo na Mistrovství České republiky v požárním sportu v Českých Budějovicích. Vítězství a postup mezi elitu nejlepších si odvezli hasiči z Prostřední Bečvy.

Do hry Plamen se zapojily vždy dva nejlepší hasičské týmy z každého okresu složené z deseti členů mladších patnácti let. Patřily mezi ně sbory dobrovolných hasičů z Morkovic, Záříčí, Šumic, Štítné nad Vláří, Vlčnova, Pohořelic, Oznice a Prostřední Bečvy.

Zápolilo se v šesti disciplinách, z nichž nejtěžší byl branný závod, ale také například požární útok mezi hasiči nazývaný "královská disciplína". "Branný závod neboli závod požární všestrannosti absolvují úplně všichni. Pětičlenné týmy prověří ve znalosti zdravovědy, šplhu, střelby nebo uzlování. Závodníci během něj uběhnou tři kilometry," vysvětluje starosta Krajského sdružení hasičů Zlínského kraje Josef Bernátík.

Odpoledne přijel soutěžící hasiče pozdravit hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, starosta obce Horní Lideč Josef Tkadlec a starosta Sboru dobrovolných hasičů Horní Lideč Stanislav Mišun. Krátce po šestnácté hodině proběhlo před tribunou ve sportovním areálu vyhlášení výsledků. "U mě jste vítězové všichni. Už jenom proto, že jste dneska tady, a že soutěžíte. Jsem rád, že během soutěže všechno dobře dopadlo. Ještě jednou Vám děkuji, blahopřeji a samozřejmě si přeji, aby Vás to nadále bavilo a těšilo. Vždycky zastávám názor, že hasiči jsou ti, odkud ostatní utíkají. Aby chránili a zachraňovali životy, nebo chránili majetek druhých mnohdy za přítomnosti obrovského rizika. Já mám hasiče v obrovské úctě a vždycky k nim přistupuji s velkou pokorou," promluvil směrem k soutěžícím hasičům hejtman Stanislav Mišák.

Na třetím místě se umístili hasiči z Pohořelic. Stříbrná příčka patřila sboru dobrovolných hasičů z Oznice. Ozničané byli nejlepší v požárním útoku (výsledek 20.31 sekund). Ve štafetě dvojic a požárním útoku CTIF vybojovali dvě druhé místa. Absolutním vítězem krajského kola hry Plamen, se stali hasiči z Prostřední Bečvy. "Vítězem soutěže s právem reprezentovat Zlínský kraj na Mistrovstí České republiky v Českých Budějovicích získalo družstvo Sboru dobrovolných hasičů Prostřední Bečva se součtem deset," neslo se z úst moderátora akce. Tým Prostřední Bečvy zvítězil ve štafetě 4x60 metrů, byl první ve štafetě dvojic, ve štafetě CTIF, druhé místo získal v branném závodě a v požárním útoku.

Čtvrtá až osmá příčka patřila hasičům z Vlčnova, Štítné nad Vláří, Šumic, Záříčí a Morkovic. Neděle byla věnována soutěžím dorostu.

14. června 2016, Ludmila Brousilová