V neděli od 14:55 hodin, zasahovalo pět jednotek hasičů u požáru stodoly u obce Lidečko.

Původní zprávu o požáru střechy pily přijal operační důstojník ve 14:40 hodin. „Oznamovatel dále sdělil, že střecha pily v katastru obce Lidečko, místní část Lomensko, je v plamenech," uvedl Roman Že mlička z HZS Zlínského kraje. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům ze stanice Vsetín a Valašské Klobouky, a dobrovolným hasičům z Horní Lidče, Valašské Polanky a Francovy Lhoty. K požáru vyjelo celkem pět cisternových stříkaček.

Hasiči po příjezdu k hořícímu objektu zjistili, že se nejedná o pilu, ale o stodolu s hospodářskými zvířaty. Byla zahájena záchrana zvířat a současně byly nasazeny dva útočné vodní proudy C k uhašení plamenů. „Požár dostaly jednotky pod kontrolu v 15:02 hodin. Hasiči začali objekt přetlakově větrat a rozebírat konstrukce. Na místě je policie a majitel. Byl povolán vyšetřovatel hasičů," řekl Žemlička.

www.regionvalassko.cz