Operační středisko Policie České republiky si v neděli 6. března v 00:32 hodin vyžádalo, v rámci součinnosti složek integrovaného záchranného systému, pomoc hasičů při hledání pohřešovaného čtyřiaosmdesátiletého muže z obce Vysoké Pole.

„Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z centrální požární stanice ve Zlíně a z požární stanice Valašské klobouky, a dále dobrovolným hasičům obcí Slavičín, Valašské Klobouky, Bylnice, Horní Lideč, Brumov, Vysoké Pole, Újezd a Vlachovice," uvedl tiskový mluvčí hasičů Roman Žemlička. Hasiče doplnilo i 40 policistů.

V přírodním prostředí v okolí obce Vysoké Pole začalo pátrání od 00:51 hodin, pomáhal i policejní vrtulník, který však v 03:10 hodin musel odletět kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám. Pátrání bylo přerušeno v 05:31 hodin a jednotky odjely k vystřídání směn.

Další etapa pátrání začala od 07:05 hodin. „Muže dále hledaly dobrovolné jednotky hasičů obcí Loučka, Vizovice a Drnovice. Ztracený muž byl nalezen v 8:22 hodin, bohužel bez známek života," doplnil Žemlička.

www.klobucko.cz