POTEČ: Požár se snažil uhasit řidič autobusu, ale ani dva ruční hasičské přístroje mu nestačily

K požáru osobního vozidla došlo ráno v pondělí 23. května, příčinou byla technická závada palivového systému v motorovém prostoru. Ihned po vzniku požáru řidička vozidlo zastavila u krajnice komunikace a opustila ho.

„Jako první se do boje s požárem pustil řidič autobusu, který na místě zastavil. Vzhledem k nepřístupnosti motorového prostoru se mu ani po použití dvou ručních hasicích přístrojů nepodařilo požár uhasit," sdělil tiskový mluvčí hasičů Libor Netopil.

Profesionální hasiči si s plameny poradili v několika minutách            foto: HZS            další foto (2)

V 7:25 hodin dorazili na místo profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a dobrovolní hasiči z obce Horní Lideč. „Profesionální hasiči si pak s plameny poradili v několika minutách. Po dochlazení zasažených částí motorového prostoru ohlásil v 07:39 hodin velitel zásahu celkovou likvidaci," dodal Libor Netopil.

Podle vyjádření majitele způsobil požár škodu ve výši asi 30.000,- Kč.

-tz-

www.klobucko.cz